ŞAHİNDE YENİ MÜTEVELLİ HEYETİ SEÇİMLERİ YAPILDI.BULATKÖY’DE MÜTEVELLİ HEYETİ SEÇİMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İskeçe’nin  (Ksanthi) Mustafçova Belediyesine bağlı Şahin  köyünde Vakıf Heyeti seçimleri yapıldı. Şahin Karaca Ahmet Kültür Merkezi salonunda yapılan seçimlerde  803 oy kullanıldı.15 Mayıs Pazar günü yapılan seçimlere 9 aday  katıldı..Seçim sonrasında listede  ilk 3 sırada  seçilenler  resmi mütevelli heyeti, 4. sıradaki yedek üye, 5,6 ve 7’inci sıradakilerin ise yardımcı üyeler olarak görev yapacakları  açıklandı.Seçimleri Hasan Hacıhasanoğlu, İlter Meço, ,Hüseyin Velibaşa, Hamdi Bekir ve Eyüp Aguş’tan oluşan Divan Kurulu yönetti.
Seçimlerde adayların aldıkları oylar:
1- Ali Aguş: 399
2- Sami Palikar: 384
3- Hasan Kuşçu: 358
4- Hulusi İhtiyar: 245
5- Murat Trampa: 227
6- Mithat Kabur: 209
7- Ekrem Kabur: 196
8- Hüseyin Efendi: 152
9- Hasan Sülko: 61

Seçimlerden çıkan sonuçlara göre, Ali Aguş, Sami Palikar ve Hasan Kuşçu, Şahin köyünün yeni mütevelli heyeti oldular.

BULATKÖYDE SEÇİMLER RESMİ OLARAK NE ZAMAN YAPILACAK?

Yassıköy ( İasmios) belediyesine bağlı Bulatköy’de ,geçtiğimiz günlerde yazdığımız gibi mütevelli seçimi konusunda sorunlar bulunmaktadır.Eski mütevelli heyetinin yeni seçilen mütevelli heyetine  görevi teslim etmemesi var olan bu sorunun büyümesine neden olmaktadır.Aslında   seçimler sözlü ve  köylüden habersiz yapılması çok yanlıştır.Şahinde yapılan seçim prosüdürü hem Bulatköy hemde başka köylerde uygulanması gerekmektedir.

Bulatköy’de  eski mütevelli heyeti bir an önce mütevelli heyeti seçimi ilan ederek basına ve köylülere duyurması gerekmektedir.2022 yılında yaşıyoruz.Sözle seçim olurmu?Seçimler ilan edildikten sonra  aday olmak isteyenler Divan Kuruluna başvurarak aday olmak istediklerini yazılı olarak bildirirler.Seçimlere bütün köylüler katılır ve yeni mütevelli heyetini seçerler.

İŞTE MÜTEVELLİ HEYETİ SEÇİMİ BÖYLE OLUR.