AÇIKLAMA:

Köyümüz ile ilgili yapılan eleştirilere Köy muhtarı olarak cevap verme gereğini hissettim.

Kalfa Köyü aşağı mahalle, orta mahalle, yukarı mahalle ve karşı mahallesi, yollarıyla köprüleriyle bir bütündür. Kimse ikiye bölemez.

1) Karşı mahallenin ulaşımını kolaylaştıran askeri köprü yaklaşık bir ay önce bakıma alınmıştı bunu da zaten yayınlamıştık.Sanki öyle bir haber yapılmış ki karşı mahalleye başka yol yok. Yol 1) Askeri köprünün hemen yanındaki çimento köprüsü. Yol 2) Belediyenin yakın zamanda çay içine taşkınlıklara karşı yapılan yaklaşık 150 m. duvarlar boyunca hemen yanına yapılan karşı mahalleyi diğer köy yoluna bağlayan İrlanda geçidi. Yol 3) son olarak Tropikal arka yolundan gelen ve çocuk parkına çıkan yol.

2) Kalfa Köyü yerleşim olarak çukurda bir köy olduğundan haliyle aşırı yağışlardan sonra tepelerden gelen yağmurla birlikte topraklarda inmektedir. Böyle durumlarda belediye ekipleri bazı bölgelerde bunları temizlemektedir. Bununla ilgili olarak ana yolda yağmur sularının akışını hızlandırmak amaçlı ızgaralar mevcuttur. Bunlar yağmur öncesi orada bulunan ev sahipleri tarafından herhangi bir taşkınlık yaşamamak için düzenli olarak açılmaktadır.

3) Bizim bütün uyarılarımıza rağmen gerek çöp kovalarının yanlarına yerlere bırakılan çöpler, gerekse bazı bölgelere düzensizce atılan çöpler. Belediyenin bunlarla ilgili bölgemizde temizlik çalışmaları olmuştur. Ayrıca halkımızdan da bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.

4) Köyün ana girişinden itibaren ot biçme ve temizlik çalışmaları yapılmıştır.

5) Belediye parkı ve çocuk parkının düzenli olarak temizliği yapılmaktadır.

6) Ayrıca Bölgemizde tek olarak gençlerin spor yapabileceği ve önemli etkinliklerde halkın da toplanabileceği Kalfa Belediye futbol sahası da bulunmaktadır.

7) Tarla yol çalışmalarımız.

Son olarak gerek köprü gerek yol çalışmaları ve çukurlar olsun, bu sorunlarla ilgili, problemlerinizin bilincinde olup, mücadelemiz devam etmektedir.

Yapılan eleştirileri köy muhtarı olarak saygıyla karşılar ve her türlü eleştiriye de açık olduğumu belirtmek isterim. Yapılan eleştiriler doğru yolu ve başarıyı getirir.

KALFA KÖYÜ MUHTARI:MEHMET OSMAN