Cuma, Eylül 22, 2023
BATI TRAKYA

KOZLUKEBİR BELEDİYESİNİN 4.TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ 31 TEMMUZ  AKŞAMI YAPILDI.ANCAK YEMEK SONRASI YÜZLERCE VATANDAŞ DAĞITILAN YEMEKTEN ZEHİRLENDİ.

Kozlukebir Belediyesinin bu yıl 4. düzenlediği Toplu Sünnet Şöleni, 31 Temmuz   akşamı Kozlukebir köyü  futbol sahasında yapıldı.Sünnet Şöleni  İsmail Karagöz’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı.Günün duası Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş  Müftüsü İbrahim Şerif tarafından yapıldı.Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet,etkinlikte söz alarak, çocukların ailelerini tebrik ettiğini, çocuklara geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ve organizasyonun gerçekleşmesinde destek olan Gümülcine Seçilmiş  Müftülüğüne teşekkür ettiğini  söyledi. Sünnet Şöleninin  devamında da TOÇEK tiyatro topluluğu tarafından Hacivat-Karagöz oyunu sergilendi. Saz Kursu’nun eserleriyle devam eden sünnet şöleni, çocuklara bisiklet hediye edilmesi  ile sona erdi.Sünnet Şölenine  T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Gümülcine Seçilmiş . Müftüsü İbrahim Şerif, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Kozlukebir Belediyesi Muhalefet Lideri Erdem Hüseyin, DEB Partisi Genel  Başkanı Çiğdem Asafoğlu, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Bursa Bursa Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili  Fatih Ünal ve civar köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Sünnet Şöleni sonrası dağıtılan yemekten zehirlenen yüzlerce vatandaş Gümülcine Hastanesine başvurdu.Ayrıca hastanenin  acil servisinin yetersiz kalması sonunda,çok sayıda kişi Dedeağaç,Dimetoka ve İskeçe hastanelerine götürüldü.Bu konuda bütün sorumluluk Kozlukebir Belediye Başkanı Ridvan Ahmet’e aittir.Belediye başkanı nın bu konuda ne gibi bir açıklama yapacağını herkes merakla beklemektedir.Kozlukebir Belediyesi Ana Muhalefet Başkanı Erdem Hüseyin konu hakkında aşağıdaki açıklamayı yaptı: Dün akşam Kozlukebir’de gerçekleştirilen <<TOPLU SÜNNET>> etkinliğinde dağıtılan yemekten dolayı gıda zehirlenmesi geçirerek bölge hastanelerine başvuran tüm soydaşlarımıza şahsım ve <<BİRLİK LİSTESİ>> adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bülten Gazetesi olarak zehirlenen bütün soydaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz.