İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

                                                                                       9 Eylül 2022

Değerli Batı Trakya Türk Azınlığı mensupları,

Batı Trakya Türk Azınlığı'nın gasp edilen hakları için Müftü seçildiği 31 Aralık 2006 tarihinden bu yana verdiği mücadeleyle azınlığımızın sembol isimlerinden biri olarak hatırlayacağımız Faziletli İskeçe Müftümüz Ahmet

Mete’nin 14 Temmuz 2022 tarihinde ebediyete intikal etmesiyle boşalan Müftülük makamı için seçimler bugün Cuma namazı saatinde yapılmıştır.

Müftü seçimi 83 Camide gerçekleştirilmiş olup, bu çerçevede soydaşlarımızca toplam 7320 oy kullanılmış ve bu oyları 4750’sini alan Mustafa TRAMPA yeni İskeçe Müftüsü olarak seçilerek, görevine başlamıştır.

Seçimin sorunsuz bir şekilde hiçbir gerginliğe yer vermeden geçmesi ve İskeçeli soydaşlarımızın büyük ilgi ve yüksek katılımı Müftülük meselesinin bu toplum için büyük bir önem arzettiğinin açık bir göstergesidir. Azınlık davasına cesur ve bilinçli bir şekilde sahip çıkan İskeçeli Müslüman Türklere bu kararlı duruşlarından dolayı tüm kamuoyu önünde takdir ve şükranlarımızı sunarız.

Bu vesileyle, ülkemiz Yunanistan yetkililerine, müftülük meselesinde atılmış olan yanlış adımların biran önce düzeltilmesini, konuya azınlığın görüş ve taleplerini dikkate alan bir çözüm getirilmesi hususunda bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.