Perşembe, Aralık 7, 2023
BATI TRAKYA

BASIN AÇIKLAMASI

KOZLUKEBİR (ARRİANA) BELEDİYESİ

Domruköy Azınlık İlkokulu öğrencileri ve köy muhtar ekibi, doğayı korumak ve yeşil alanları arttırmak için çocuk parkına fidan dikimi gerçekleştirdi. Bu örnek davranışlarıyla hem doğaya hem de geleceğe katkı sağladılar.
Öğrenci, Öğretmen ve Köy muhtar ekibinin  girişimiyle gerçekleştirilen etkinliğe, Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet de davet edildi. Başkan, Domruköy öğrencilerinin bu anlamlı daveti üzerine etkinliğe katılarak fidan dikimi çalışmalarına destek verdi.
Etkinlikte, çocuklarla beraber fidanları toprakla buluşturan Başkan, yaptığı açıklamada “Doğayı sevmek ve korumak hepimizin görevi. Biz de bugün burada, çocuklarımızla beraber yeşil alanları artırmak ve doğayı korumak için bir adım attık. Bu örnek davranışların yaygınlaşması için herkesin elinden geldiğince çaba göstermesi gerektiğine inanıyorum”. Öğrencileri ve Öğretmenleri tebrik ediyorum dedi.Azınlık İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri ise doğanın korunması ve güzelleştirilmesi için fidan dikmenin önemine dikkat çekerek, “Biz de burada doğayı korumak ve güzelleştirmek için bir şeyler yapmak istedik. Belediye Başkanımızın da bizimle beraber bu çalışmada yer alması bizi mutlu etti” şeklinde konuştular.